Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

Aktualności

» NOWY TERMINAL "BUDOWĄ ROKU"

2012-12-04 09:26:52

Nowy terminal „Budową Roku”

 

W dniu 19 czerwca w Rzeszowie odbyło się uroczyste spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP, Podkarpacką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa oraz Związek Mostowców RP, w trakcie którego wręczone zostały statuetki i wyróżnienia w ramach „Budowy Roku 2011”. Gościem uroczystości był także szef sejmowej komisji infrastruktury, poseł Zbigniew Rynasiewicz, którego wystąpienie poświęcone było proponowanym zmianom w prawie budowlanym oraz funduszu drogowym.
Statuetkę „Budowa Roku 2011 Obiektu Komunikacyjnego Podkarpacia” w kategorii „Lotniska” odebrał Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”. Nagrodzonym obiektem jest oczywiście nowy terminal pasażerski, którego realizacja zakończyła się końcem ub. roku, a oficjalne otwarcie nastąpiło w kwietniu br. – Ogromnie cieszy nas zakończenie tej ważnej inwestycji, a nagroda jest potwierdzeniem słów wielu osób związanych z branżą budowlaną, a także lotniczą, a mówiących o tym, że mamy jeden z najładniejszych i najbardziej funkcjonalnych terminali lotniczych w Polsce – podkreślił prezes Nowak.